Projekt: "Povezanost prethodnog iskustva s uspješnosti u kompjutorskoj daktilografiji"
Autor: Helena Bošković, 10. 9. 2021.

Ove godine naša Škola sudjeluje u obrazovnom istraživanju koje provodi Hrvatsko stenografsko društvo u suradnji s 13 škola u Republici Hrvatskoj.

Prvi i glavni cilj istraživanja je uvidjeti postoje li (i koji su) čimbenici važni za uspješno savladavanje vještine daktilografije, odnosno doprinosi li, i na koji način, prethodno iskustvo učenika lakšem i bržem usvajanju te vještine. Osim toga, željeli bismo vidjeti postoji li razlika u spolu pri usvajanju daktilografije.

Istraživanje će se provoditi u tri faze tijekom cijele školske godine a rezultati istog će biti objavljeni na stranicama Hrvatskog Stenografskog društva i naše Škole.

U prvoj fazi projekta učenici će popuniti Anketu za učenike  uz prethodnu podršku i suglasnost roditelja.

Andrijana Hajduković, dipl.oec.

4_PISMO_ZA_RODITELJE_ISTRAZIVANJE_KDKT.pdf (370.04 KB)