Dabar 2018.
Autor: Elvira Macan, 13. 11. 2018.

Učenici naše Škole sudjelovali su 13.11.2018. na međunarodnom online natjecanju iz informatike pod nazivom Dabar. Sudjelovalo je 15 učenika pod vodstvom mentorice Elvire Macan, mag. educ. phys. et inf. i mentora Ivana Mamića, mag. ing. comp. i Mateja Lončara,mag. ing.comp.

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu u kojoj se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Elvira Macan, mag. educ. phys. et inf.