POZIV za nastavak obrazovanja
Autor: Helena Bošković, 15. 6. 2018.

u redovnom sustavu školovanja za zanimanje Ekonomist.

Učenik, odnosno roditelj ili skrbnik maloljetnog učenika obvezan je do 05. srpnja tekuće školske godine podnijeti Školi pisani zahtjev za nastavkom obrazovanja uz koji je obvezan priložiti izvornike ili ovjerene preslike prethodno stečenih razrednih svjedodžbi i svjedodžbi o završenom obrazovanju.

Uvjeti:

Završeno trogodišnje obrazovanje zanimanje:

1. Prodavač

Obrazovanje može nastaviti učenik u roku od dvije godine od dana završetka strukovnog obrazovanja, čiji prosjek ocjena svih razreda srednjeg obrazovanja u prethodno završenom obrazovanju iznosi najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.

Nakon što Škola zaprimi zahtjeve učenika ili roditelja/skrbnika, Nastavničko vijeće škole razmotrit će svaki zahtjev zasebno, te će donijeti Odluku o mogućnosti nastavka školovanja za svakog pojedinog učenika.

Da bi učenik mogao ostvariti pravo na nastavak školovanja u statusu redovitog učenika, Nastavničko vijeće će utvrditi razlikovne, odnosno dopunske ispite te način i rokove njihova polaganja.

Temeljem Odluke Nastavničkog vijeća, ravnateljica škole donijet će rješenje kojim se odobrava, odbija ili odbacuje nastavak školovanja za svakog pojedinog učenika. U rješenju kojim ravnatelj odobrava učeniku nastavak obrazovanja propisuju se rokovi u kojima učenik mora položiti razlikovne i/ili dopunske ispite te izvršiti sve obveze, kao i sve druge bitne pojedinosti vezane uz nastavak obrazovanja.

Mato Džalto, prof.

KLASA: 602-03/18-01/01